Czas wdrożyć SSL

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Większość przeglądarek – w tym najpopularniejsza Chrome – wprowadziła jakiś czas temu zapowiadane zmiany związane z informowaniem użytkowników o braku certyfikatu SSL na stronie internetowej. Komunikat wyświetla się przy pasku adresowym i może odstraszać potencjalnych Klientów przed przeglądaniem zawartości witryny, a na pewno przed korzystaniem z jakichkolwiek formularzy.

W związku z powyższym zalecamy wdrożenie bezpłatnego lub płatnego certyfikatu bezpieczeństwa.

Po pierwsze strona będzie wyglądała na bardziej profesjonalną, a po drugie – nie odstraszy osoby odwiedzającej komunikatem “niezabezpieczone” i bardziej kontrowersyjnym “Twoje połączenie z tą witryną nie jest bezpieczne”. Dodatkowym bonusem niech będzie wiadomość, że Google promuje witryny z certyfikatem, co oznacza, że częściej pojawiają się one przed stronami bez SSL.

 

Czym jest certyfikat SSL?

W sposób widoczny zaobserwować go można jako zieloną kłódkę przy adresie strony www. W sposób niewidoczny – odpowiada za szyfrowanie danych przesyłanych ze strony internetowej, przez co jest ona bezpieczniejsza dla użytkownika. Biorąc pod uwagę niedawną “nagonkę” związaną z przetwarzaniem danych osobowych – posiadanie certyfikatu SSL jest wręcz niezbędne na każdej stronie internetowej.

SHARE IT: