Ostrzegamy właścicieli stron internetowych przed próbami oszustwa

Przeglądając pocztę mailową warto zachować szczególną ostrożność. Nawet niewinnie wyglądające wiadomości mogą wyrządzić spore szkody.

W dniu wczorajszym otrzymałem maila od niejakiej Josephine.bergson@lltconsulting.net. Ponieważ został wysłany przez formularz ze strony internetowej – nie trafił do spamu, przez co wyglądał dość… wiarygodnie i nieprawdopodobnie zarazem. Poniżej jego treść:

From: Josephine Bergson <josephine.bergson@lltconsulting.net>
Subject: FYI

Message Body:
Hello!

My name is Josephine Bergson representing the advertising department of the LLT Consulting company. We are interested to place ads (banners), of your choice, on your websites.

Design and sizes can be seen on our website at www.lltconsulting.net/id_851vibur/
Depending on the banner size you choose we can pay up to $950.00/month.

If you are interested to become an advertising partner please let me hear from you.

Kind Regards,
Josephine Bergson
josephine.bergson@lltconsulting.net

LLT Consulting chciało zapłacić 950 dolarów miesięcznie za możliwość zamieszczenia na mojej stronie banera reklamowego! I tutaj przestroga do wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić, czy oferta jest prawdziwa: ta wiadomość to zwykłe oszustwo.

Po pierwsze: nie wiem, czy ktokolwiek chciałby zapłacić takie pieniądze za możliwość zamieszczenia reklamy na stronie o nieznanej ilości odwiedzin.

Po drugie: Link prowadzi do strony, która otwarta na urządzeniu mobilnym… prosi, aby przeglądać ją na stacjonarnym komputerze. Tutaj z kolei – próbuje otworzyć się pod kontrolą Javy, co może sugerować chęć zainstalowania jakiegoś trojana.

Po trzecie: Wpisując w wyszukiwarce Google nazwę LLT Consulting otrzymujemy sporo wyników, ale nie o firmie, tylko o fałszywych mailach rozsyłanych do właścicieli stron internetowych i przestrzegających przed scumem, phishingiem, wirusami i trojanami.

Jeśli więc otrzymacie maila o podobnej treści – lepiej go usuńcie i ostrzeżcie swoich znajomych oraz pracowników.

SHARE IT: