Strony responsywne lepiej pozycjonowane w Google

Google wprowadza nowy algorytm do swoich wyszukiwarek. Od 21 kwietnia 2015 r. posiadanie wersji mobilnej strony będzie w realny sposób wpływało na jej pozycję w wynikach. Warto się pospieszyć i dostosować swoją witrynę do nowych wymogów…

Brak wersji mobilnej w znaczący sposób może wpłynąć na widoczność witryny w wyszukiwarkach Google. Bezpieczni o swoją pozycję mają być jedynie ci, którzy pozytywnie przejdą test na stronie www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/. Program testuje kilka parametrów, w tym czytelność strony i wygodę jej użytkowania przez użytkowników tabletów i smartfonów.

Działanie Google może wydawać się dla niektórych zaskakujące, ale w rzeczywistości trudno się jemu dziwić. Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w bardzo szybkim tempie. Coraz więcej osób przegląda zasoby sieciowe na małym ekranie. Udział urządzeń mobilnych w całkowitej liczbie odsłon generowanych na stronach internetowych w Polsce wynosił w 2014 aż 10,17% całkowitego ruchu internetowego. To ponad dwukrotnie więcej niż w roku 2013 – 4,68% (Źródło: Gemius S.A, Ranking.pl).

Bez wątpienia warto zainwestować w modernizację swojej strony. Osoby zainteresowane audytem i wyceną – zapraszam do kontaktu.

SHARE IT: